O pływalni | Pływalnia "FALA" Hrubieszów

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Pływalnia "Fala" to długo oczekiwana przez Hrubieszowian inwestycja. Zlokalizowana została przy Szkole Podstawowej nr 2, a jej budowa trwała 3 lata i kosztowała ponad 24 miliony zł. Pływalnia FALA zarządzana jest przez Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki zróżnicowanym pod względem przeznaczenia i głębokości nieckom basenowym oraz strefie saun posiada ciekawą ofertę dla osób w każdym przedziale wieku i o różnych stopniach umiejętności.

W skład kompleksu basenowego wchodzą: basen pływacki z wyznaczonymi 6 torami, basen do nauki pływania, brodzik dla dzieci, niecka rekreacyjna z urządzeniami do masażu wodnego, wanna SPA z hydromasażem, zjeżdżalnia wewnętrzna oraz strefa saun.

Basen pływacki
W basenie sportowym o wymiarach 25x12,5 m wydzielono 6 torów. Na każdym torze może przebywać maksymalnie 10 osób. Głębokość niecki sportowej wynosi od 135 do 180 cm. Podczas eksploatacji utrzymywana jest temperatura wody na poziomie 27 ̊C.

Basen do nauki pływania
W niecce do nauki pływania o wymiarach 10x4 m wydzielono 2 tory do nauki pływania Głębokość w części do nauki pływania wynosi 90 cm. Podczas eksploatacji utrzymywana będzie temperatura 32 ̊C.

Brodzik dla dzieci
Brodzik o wymiarach 9,6x2,86 m i zmiennej głębokości od 10 do 40 cm wzbogacony o fontannę typu „kwiatek” i zjeżdżalnię suchą typu „słoń” zlokalizowaną na krawędzi brodzika z lądowiskiem w brodziku. Brodzik przeznaczony jest dla dzieci do lat 7, a podczas eksploatacji utrzymywana jest temperatura wody na poziomie 32 ̊C.

Wanna SPA
Wanna z hydromasażem o średnicy około 2,5 m2 przeznaczona jest maksymalnie dla sześciu osób. Podczas eksploatacji utrzymywana jest temperatura wody na poziomie 33 ̊C,

Basen rekreacyjny
W części rekreacyjnej zamontowano urządzenia: masaż karku szeroki, masaż ścienny 3-dyszowy, masaż stóp, kabina masażowa powietrzna, gejzer powietrzny, leżanki powietrzne (7 stanowisk) z efektem bąblowania powietrza uzyskiwanym przez tłoczenie powietrza dyszą umieszczoną w siedzisku ławeczki. Podczas eksploatacji utrzymywana jest temperatura wody na poziomie 32 ̊ C,

Zjeżdżalnia
Zjeżdżalnia rurowa wewnętrzna o długości ślizgu około 75m z wanną hamownią o głębokości 0,30cm. Wejście do punktu startowego zjeżdżalni odbywa się po schodach. Zjeżdżalnia przeznaczona jest dla dorosłych oraz dzieci o wzroście min. 120 cm. 

 

Przejrzyj Historię Budowy Pływalni